БИОГЕОГРАФИЈА
Континентални део Северне Америке
Обале континенталног дела Северне Америке запљускују океани са четири стране света. На северу налази се Арктички океан, на истоку Атлантски океан, на западу Тихи океан и на југу Карипско море. За разлику од Европе која је под јаким утицајем климе која долази са мора, у Северној Америци утицај океанског ваздуха смањен је због планинских ланаца који спречавају његов продор.
У северним регионима доминира хладна клима, док су јужни региони топли предели са приобалним подручјима која су сезонски изложена ветровима разорне снаге, какви су харикени и урагани. Вегетација ове територије одговара оној која се налази у Европи, што се може објаснити сличном географском ширином на којој се простиру ова два континента. На северу налази се зона четинарских шума док се ка југу вегетација смењује у листопадне шуме и травнате екосистеме. Прерије представљају биоме који су сачињени од ниских трава, и одговарају степама које се могу наћи у Европи.
Централним делом континента простире се низијско-равничарско подручје, на североистоку налази се старо и равно копно Канадски штит. Највећи део Средње Америке чине младе веначне планине. Од великих река на северу истичу се Макензи и Јукон, а на истоку Сен Лорен и Хадсон. Велике реке су и Охајо и Тенеси али оне се не уливају у Атлански океан, већ у Мисисипи, који заједно са Мисуријем одлази и улива се у Мексички залив. У исти залив улива се и Рио Гранде, која извире у Стеновитим планинама.
Уколико си добро погледао/ла претходну мапу и прочитао/ла о биљним и животињским врстама ове регије у наставку те очекује занимљива игрица о живом свету ове области. Кроз игру се најлакше учи, уживај и сазнај нешто ново.